top of page

7A

7A, İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan bir kentsel dönüşüm alanının adıdır.

Proje, bu bölgenin kentsel dönüşüm sürecini mekanın belleği üzerinden anlatıyor.

Yeni ve lüks binalar yapılmak için bahçeli evler yıkılıyor. Yıkım sona erince, bazı problemlerden dolayı inşaat birkaç yıl duruyor (videonun 1. bölümü). Bu esnada ortaya çıkan boş alan çevrede yaşayanlarca farklı amaçlar için kullanılmaya başlıyor. İnsanlar uçurtmalar uçuruyor, çocuklar bisikletleriyle geziyor, gençler toplanıp sohbet edip içki içiyor. Yani mekan büyük bir dönüşüm geçiriyor (videonun 2. bölümü). Ve inşaat tekrar başlıyor. İnsanların inşaat alanına girmesi engelleniyor. Ve alan parası olan zenginlere açılarak tekrar bir değişim geçiriyor (Videonun 3. bölümü).

EN

7A is the name of an urban transformation area located in Istanbul Gaziosmanpaşa district.

The project tells the urban transformation process of this region through the memory of the space.

Houses with gardens are demolished to build new and luxurious buildings. After the demolition is over, the construction stops for several years due to some problems (part 1 of the video). In the meantime, the resulting empty space is being used by those living around for different purposes. People fly kites, children ride their bicycles, young people gather to chat and drink. So the place is undergoing a great transformation (part 2 of the video). And construction is starting again. People are prevented from entering the construction site. And it undergoes a change again, opening up to the rich with field money (part 3 of the video).

Gösterimler / Sergiler

#IAR International Artist Residency - Special mention
https://www.internationalartistresidency.it/galleria-immagini/
Vimeo Link : https://vimeo.com/475435671
Palazzo Fondi'de (İtalya / Napoli) bir kolektif sergide ve IAR web sitesinde sanal bir galeride gösterilecek. Ayrıca İspanya'da Lamosa Lab küratörlüğünde Festival Internacional Videoarte 1Minuto'de IAR'a adanmış bir bölümde gösterilecektir.
 
palazzo fondi.JPG

Palazzo Fondi
İtalya  / Napoli

bottom of page